zenica üniversitesi

Zenica Üniversitesi

Bosna hersek içinde yer alan en kaliteli ve en güvenilir üniversitelerden biri olan zenica üniversitesi ile gelecek adına doğru adımları atmak için..

Zenica Üniversitesi

Zenica Üniversitesi, Bosna Hersek üniversite eğiminin daha kaliteli olması adına devlet yönetimi tarafından alınan kararlarla 1959 yılında kurulan metalurji mühendisliği fakültesi ile eğitim vermeye başlamıştır.

Dobroj kantonunda bulunan Zenica Üniversitesi, Bosna hersek üniversiteleri denkliği bulunan bir üniversitedir. Zenica’da eğitim almak isteyenlere 2005’ten beri Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüyle de hizmet sunmaya başlayan Zenica Üniversiteleri, ülkemizdeki Bahçeşehir Üniversitesi ile yakın ilişkilere sahiptir. Sonraki yıllarda Zenica’da üniversite içerisindeki makine mühendisliği fakültesi, akademisyenlerin teknik ve bilimsel bilgisinin gelişmesi için daha da geliştirilmiştir. Savaş sonrasındaki zorlu yıllarda diğer Bosna Hersek üniversite bölümleri ile ortaklaşa çalışan ve halk komitesi tarafından alınan kararlarla geliştirilen Zenica’da ki üniversiteler, bilimsel düşünceyi destekleyen tutumlar takınmıştır.

Zenica’da üniversite eğitimini devlet okullarında yapmak isteyenler için ilk tercih konumuna sahip olan Zenica Üniversitesi, 1994 yılında ülkenin demokratik yapısındaki değişim süreci içerisinde kurulan eğitim fakültesiyle birlikte Zenica üniversiteleri arasındaki yerini almıştır. Bosna Hersek üniversite fiyatları düşünüldüğünde devlet üniversitesi olarak ekonomik avantajlara sahip olan Zenica Üniversitesi, sınıf öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği bölümlerinin bulunduğu eğitim fakültesini kısa sürede büyük oranda geliştirmeyi başarmıştır.
7:30-16:00 arasında açık olan kütüphanesi, Almanya Goethe Enstitüsü tarafından gönderilen akademik materyalleri bulundurmakta ve Zenica’da üniversite okuyan tüm öğrencilere hizmet vermektedir.

Bosna Hersek üniversite ücretleri konusunda devlet okulu olmasından dolayı öğrencilerin ilk tercihi haline gelen Zenica Üniversitesi, Bosna hersek üniversiteleri tanınma özelliği sayesinde ülkemizden de birçok öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve eğitimcileri ile tüm öğrencilerine sorunlarını aşmaları için danışmanlık yapmaktadır. Zenica’da üniversite eğitimi almak isteyenlere birçok farklı bölüm seçenekleri sunan üniversite, Zenica üniversiteleri arasında en geniş kapsamlı eğitim veren eğitim kurumudur. Öğrencilere; dil programları danışmanlığından karşılama ve yerleştirme hizmetlerine kadar tüm birçok alanda yardımcı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosna Hersek üniversite fiyatları konusunda dert etmenize gerek kalmadan Avrupa kalitesinde bir yükseköğretime sahip olmanızı sağlıyor.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sizlere sunulan çözüm odaklı danışmanlık hizmeti ile Bosna hersek üniversiteleri tanınması olan Zenica Üniversitesi öğrencisi olma ayrıcalığına sahip olabilir, Bosna Hersek üniversite bölümleri konusunda birçok seçenek sunan Zenica’da üniversite eğitimi alarak iş hayatında büyük bir başarı yakalayabilirsiniz.
Zenica Bölümleri
Eğitim Fakültesi 4+1
Sınıf Öğretmenliği
İngiliz Dili ve Edebiyatı
Alman Dili ve Edebiyatı
BHS Dili ve Edebiyatı
Türk Dili ve Edebiyatı
Matematik ve Enformatik
Hukuk
Devlet ve Uluslar arası kamu hukuku
Devlet ve hukuk tarihi
Ceza Adalet
Pedagoji Fakültesi
Okul öncesi
Sosyal pedagoji
Psikoloji
İlahiyat Fakültesi
İslam Düşüncesi ve Medeniyeti
İlahiyat
Doğu Dilleri ve Edebiyatı
Matematik ve Bilgisayar bilimleri 2 ,4
Metalurji Fakültesi ve Malzeme Bilimi
Metalürji (Demir ve Malzeme, döküm, plastik şekillendirme)
Metal Malzeme Bölümü
Metal Malzeme Mühendisliği
Kimya Bölümü
Makine Mühendisliği Fakültesi
Ürün Tasarım Mühendisliği
Ürün Teknolojileri Yönetimi
Cevre Bölümü
Cevre Mühendisliği
Bakım Bölümü (Madencilik, Metalurji, Motorlu araçlar, İnşaat makinaları Bakım)
Endüstriyel Tasarım
Endüstriyel Ergonomi
Enerji Mühendisliği
Proses Mühendisliği
Metroloji ve Otomasyon
Makine İdaresi
İktisat Fakültesi
İşletme Yönetimi
Ekonomi Yönetimi
Pazarlama
İşletme
Finans
Muhasebe
İstatistik
Politeknik Fakültesi
İnşaat Mühendisliği
Genel Programlama Fakültesi
Bilgisayar üniversitesi
Yönetim bilişim sistemleri
Bilişim Donanımı Teknolojileri
Web Tasarım ve Bakımı
Mimarlık Fakültesi
Bilgisayar öğretmenliği
İletişim sistemleri ve ağları
Sağlık bilimleri
Fizyoloji Anatomi Patoloji
Aile Hekimliği
Sağlık Yönetimi
Cerrahi Tıp
İç hastalıkları
Nöropsikiyatri
Anne ve Çocuk Sağlığı
Cerrahi ve Rehabilitasyon
Sosyal Pedagoji

Bosna Hersek Üniversiteleri Lisans Tamamlama;

Ön lisans mezunlarımız ön lisans diploması ile lisans bölümlerine kayıt yaptırarak lisans eğitimlerini sınavsız tamamlayabilirler. Merak etmeyin önlisans mezunları, lisans tamamlama şansınız var. Lisans diploması almak artık hayal değil. Bologna Standartları çerçevesinde öğrenciler önlisans programlarını AKTS ilkelerine göre hesaplayabilirler. Alt ve üst sınıflarda ders alarak 2 yılda lisans bölümünden mezun olabilirler.

Zenice Üniversitesi

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!