Bosna Hersek Üniversiteleri Yıllık Ücretleri

Yıllık ücretlerin yüksek olması sebebi ile birçok kişi yurtışında üniversite eğitimi almaya pek sıcak bakmamaktadırlar. Ancak bosna hersek..

Bosna Hersek Üniversiteleri Yıllık Ücretleri

Bosna Hersek üniversiteleri yıllık ücretleri ülkemiz özel üniversitelerine nazaran oldukça makuldür. Ülkenin bizim ülkemizle tarihi ve kültürel bağlarının bulunması nedeniyle evinizdeymiş gibi hissederek eğitiminizi görebilirsiniz. Bosna üniversiteleri, öğrenci alımını sınavsız yapmaktadır. Bu da ülkemizdeki sınavlar neticesinde hayalinizdeki bölüme yerleşemediğiniz durumlarda büyük bir fırsat olarak karşınıza çıkıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere en uygun üniversite ve bölümü seçmenizde yardımcı oluyor ve tüm evrak işlerinizle ilgileniyoruz. Ücretler bakımından oldukça uygun olan üniversitelerde sınavsız olarak istediğiniz bölüme giriş yapabiliyor ve kaliteli bir eğitim alabiliyorsunuz.

Bosna Hersek üniversiteleri yıllık ücretleri fakültelere göre 1000 ile 4000 Euro arasında değişim göstermektedir. Genel olarak tıp, eczacılık ve diş hekimliği fakülteleri en yüksek fiyatlı olanlardır. Mühendislik fakülteleri ise 2000 ile 2500 Euro arasında değişim göstermektedir. Hukuk, mimarlık ve eğitim fakülteleri 1500 Euro gibi uygun bir ücret talep etmektedir. Bosna’daki Saraybosna, Mostar, Gorajde, Tuzla, Zenica ve Uluslararası Travnik Üniversitelerinde dilerseniz Boşnakça dilerseniz İngilizce veya Türkçe eğitim alabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe eğitim veren fakülteler Boşnakça eğitim verenlere göre biraz daha fazla ücret talep etmektedirler. Uluslararası Travnik Üniversitesini tercih ettiğiniz takdirde, Türkçe eğitim alabilirsiniz. Ayrıca bu sayede hazırlık sınıfı da okumanıza gerek kalmaz ve hemen lisans sınıfınızdan başlayabilirsiniz.

Bosna’daki hazırlık senesinde 2500 Euro gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Ülkede yaşamsal giderleriniz için de çok bir masraf yapmayacağınızı göz önünde bulundurursak, Bosna’nın yurt dışı eğitimi için oldukça elverişli olduğunu görebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kapsamında sizler için tüm bu eğitim fırsatlarını değerlendiriyoruz. Tercih ettiğiniz okullara yakın olarak konut ihtiyacınızı da gideriyoruz. Bosna’da okuyarak kendinizi hem sosyal hem de akademik yönden geliştirebilirsiniz. Makul ücretler talep eden üniversitelerde kaliteli bir eğitim alabilir ve alanında uzman kişiler olabilirsiniz. Tüm bunlar için bizlere ulaşmanız yeterlidir. Eğitim danışmanlığı kapsamında size en uygun üniversite seçiminde ve yerleşmenizde yardım edebiliriz. Bosna Hersek üniversiteleri yıllık ücretleri uygunluğu, sınavsız giriş imkanı nedeniyle her yıl onlarca öğrenciye kapılarını açıyor.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği 2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora 5000 Euro

Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Lisans Bölümleri

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi 3000 Euro
Saraybosna Üniversitesi Diş Hekimliği 3500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Eczacılık 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Mühendislik Bölümleri 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Güzel Sanatlar 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Veterinerlik 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Psikoloji 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Dil Hazırlık 2500 Euro

 

Zenica Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

 

Tuzla Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

 

Mostar Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

 

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!