Bosna Hersek Üniversiteleri  

Bosna Hersek Üniversiteleri

Bosna Hersek Üniversiteleri, Teorik ve uygulama konusunda dünyanın birçok ülkesindeki üniversitelere göre daha iyi standartlara sahip Bosna Hersek üniversiteleri modern kampüsler ve kredili sistemle öğrencileri ağırlıyor. Hayatlarına yeni bir yön vermek isteyenler için, beklentileri karşılayan okullara başvuruyu danışmanlık firması ile yapabiliyorsunuz. Bu konuda size her konuda vereceği kapsamlı danışmanlık hizmetleriyle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasına başvuru yapabilirsiniz. Üniversitelerin harç paraları, konaklama ücretleri, oturma izni, denklik ve lisans tamamlama gibi konularda yarımlarınızı talep edebilirsiniz. Bosna Hersek başvurularınızda ülkede yabancılık yaşama ihtimalinizin az olduğunu bilmenizde yarar var. Hem ülkenin kendisi kültürel açıdan Türkiye’ye yakın olduğundan hem de orada Türk öğrenci sayısının çok olması nedeniyle ideal bir öğrencilik hayatı yaşayabilirsiniz.

Bir üniversiteden beklenen en önemli detaylardan biri harç ücretlerinin uygun olması ve konaklama için çok fazla para vermemektir.  Avrupa’daki ekonomik ülkelerden biri olan Bosna Hersek, 1000 ile 4500€ arasında yıllık yurt dışı harç eğitimi sağlar. Bu tutarın değişimi Bosna Hersek üniversiteleri arasındaki özel- devlet üniversitesi farkı ile, yabancı dilde eğitim, sağlık fakültesinde olup olmama, bölüm özelliği vs. durumuna göre değişebilir. Ancak sağlık dışında bir fakülte seçiyorsanız ve ana dilde eğitim alacaksanız 1000-1500€ iki dönem ödemeli harç parasından bahsedilebilir. Saraybosna Üniversitesi, Zenica Üniversitesi bu rakam aralığında eğitim vermekte. Türkçe destekli eğitim almak istediğinizi düşünürsek de 2500€ ile mimarlık, iş güvenliği, mühendislik, inşaat bölümlerinde Uluslararası Travnik Üniversitesi için başvuru yapmanız mümkün.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması bir üniversiteyi seçtikten sonra gereken tüm evrak işlemlerinde size destek sağlar. Ayrıca oturma izni, üniversite denklik durumu, konaklama işlemlerinde de yardım isteyebilirsiniz. Başta İstanbul olmak üzere Antalya, Bursa, Ankara ile Aydın, Şırnak, Malatya gibi onlarca ilde yer alan başvuru kayıt ofisleri ile Bosna Hersek üniversiteleri hakkında daha çok detay öğrenebilirsiniz. Bulunduğunuz ilde kayıt ofisi varlığını sorgulamak için 0 212-709 87 09 merkez telefon numarasını arayabilirsiniz. Lisans eğitimi öncesinden başlayarak fakülte bitirdiğiniz döneme kadar sizi kendi evinizde hissettirecek uygulamalara sahip Eurostar’dan en iyi şekilde yararlanmayı unutmayın

Bosna Hersek Üniversitesi Listesi

Uluslararası Travnik Üniversitesi
Saraybosna Üniversitesi
Zenica Üniversitesi
Mostar Üniversitesi
Tuzla Üniversitesi

Üniversitenin Konumu