bosna hersek tuzla üniversitesi

Tuzla Üniversitesi

Bosna hersek’in en önemli ve en başarılı üniversitelerinden biri olan tuzla üniversitesi’nde eğitim alan öğrenciler meslekleri hakkında gerekli tüm..

Tuzla Üniversitesi

1958 yılında eğitim hayatına yüksekokul olarak başlayan Tuzla Üniversitesi, Bosnahersek üniversiteleri denklik grubu da içinde yer almaktadır. Tuzla üniversite seçimlerinde talep gören bir üniversite olarak, iki ve dört yıllık programlarının kalitesini de giderek arttırmayı başarmıştır. Sayısı artarak şuanda 13 adet olan Tuzla Üniversitesi fakülteleri, Bologna Kriterleri’ne uygun eğitim vermektedir.
1972 senesinden başlayarak hem Bosnahersek üniversitesi gibi ülke içindeki hem de yurtdışındaki üniversiteler ile birçok işbirliği yapan okul, günümüzde bosnahersekteki üniversiteler arasında saygı duyulan bir konuma sahiptir. Tuzla Üniversitesi lisans programlarındaki öğrencilere kültürel ayrım yapılmadan ve Avrupa normlarından ödün verilmeden sunulan eğitim; kongreler, fuarlar, bilimsel araştırma çalışmaları, uluslararası projeler gibi pek çok alanda geniş olanaklar sağlamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sağlanan güvenilir danışmanlık, profesyonel aracılık, dil eğitimi programları, karşılama ve yerleştirme hizmetleri ile sizler de Tuzla Üniversitesi lisans eğitimine dahil olabilirsiniz. Son yıllarda rağbetin arttığı Tuzla Üniversitesi Mühendislik Eğitimi gibi konularda Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlığından yararlanabileceğiniz gibi, Tuzla Üniversitesi ile ilgili konularda bizimle iletişime geçerek merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Tuzla Üniversitesi başvurusu sürecini vakit kaybetmeden başlatacak olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, en kısa sürede eğitimize başlamanızı sağlayacaktır.

FAKÜLTELER;
Dramatik Sanatlar Fakültesi
Oyunculuk
Üretim
İktisat Fakültesi
Pazarlama
Muhasebe
İşletme Finans
Finans
Bankacılık
Sigortacılık
Ekonomi
Üç yıllık eğitim; Pazarlama, Muhasebe ve Finans, Yönetim ve Girişimcilik

Eğitim ve Rehabilitasyon Birimleri
Fizik tedavi
Eğitim Rehabilitasyon
Davranış Bozuklukları

Elektrik Mühendisliği Fakültesi
Elektrik enerjisi
Teknik Bilgisayar Bilimleri
İletişim

Beden Eğitimi ve Spor Fakültesi, 3 yıllık eğitim
Koçluk Spor
Özel uygulamalar

Edebiyat Fakültesi
Boşnak dili ve edebiyatı
Tarih
Pedagoji-Psikoloji
Gazetecilik
Sosyal hizmet
Sosyoloji
Felsefe
İngiliz dili ve edebiyatı
Alman dili ve edebiyatı
Türk dili ve edebiyatı
Üç yıllık eğitim; Sınıf Öğretim, Teknik Eğitim ve Bilişim

Makine Mühendisliği Fakültesi
Enerji Mühendisliği
Üretim Mühendisliği
Mekatronik Mühendisliği

Fen Fakültesi
Matematik
Fizik
Kimya
Biyoloji
Coğrafya
Üç yıllık eğitim; Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji

Teknoloji Fakültesi
Gıda Teknolojileri
Kimyasal Mühendisliği
Çevre Mühendisliği
Cevre Koruma

Maden, Jeoloji ve Endüstri Mühendisliği Fakültesi
Madencilik
Jeoloji
İnşaat Mühendisliği
Kuyu Mineralleri
Güvenlik çalışmaları ve yardım
Üç yıllık eğitim; Güvenlik ve Yardım

Eczacılık Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Tıp Fakültesi

Bosna Hersek Üniversiteleri Lisans Tamamlama;

Ön lisans mezunlarımız ön lisans diploması ile lisans bölümlerine kayıt yaptırarak lisans eğitimlerini sınavsız tamamlayabilirler. Merak etmeyin önlisans mezunları, lisans tamamlama şansınız var. Lisans diploması almak artık hayal değil. Bologna Standartları çerçevesinde öğrenciler önlisans programlarını AKTS ilkelerine göre hesaplayabilirler. Alt ve üst sınıflarda ders alarak 2 yılda lisans bölümünden mezun olabilirler.

Tuzla Üniversitesi

Puanla
[OY: 4 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!