Bosna Hersek Üniversitesi Nasıl?

Üniversite için yurt dışı seçenekleri arasında Bosna Hersek de bulunmaktadır. ülkemizde sınavların ve sistemin biraz zorlayıcı olması, yurt dışı seçeneklerini cazip duruma getirmiştir. Yurt dışında eğitim almak genel olarak pahalıdır. İsterseniz, daha uygun alternatiflere yönelebilirsiniz. Bosna, tam da böyle bir seçenektir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Bosna’da eğitim konusunda hizmet vermekteyiz. Bu konuda deneyimli bir kadromuz olduğu için doğru yönlendirmeler yapıyoruz. Bosna Hersek Üniversitesi nasıl bunu inceleyince, köklü bir okul karşımıza çıkıyor. Bu nedenle YÖK denkliği olan bu okuldaki bölümleri tercih edebilirsiniz. bölümler ve okullar için sınava girme şartınız yoktur. Bu durumda yapmanız gereken sadece seçtiğiniz okula lise diplomanız ile başvurmaktır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak okulların içerikleri ve eğitimleri konusunda aday öğrencilerimizi doğru şekilde bilgilendiriyoruz. Sorunsuz eğitim almak için önden sağlam bilgi almak önemlidir. Bosna’da Boşnakça ve İngilizce dil seçenekleri vardır. Bu dillerde eğitim alabilirsiniz. Elbette mutlaka hazırlık okumanız gerekir. Tabi iyi İngilizce ya da Boşnakça okuyorsanız durum değişir. Bosna Hersek Üniversitesi nasıl inceleyince, okulların genel olarak kapsamlı ve donanımlı olduğunu görmekteyiz. Bosna’da eğitim ekonomiktir. Ab ülkelerine bakınca çok daha uygun fiyata yurt dışında okul okuma şansınız olur.

Bosna Hersek Üniversitesi nasıl bunu inceleyebilirsiniz. Maliyetin düşük olduğu ülkede, okul fiyatları bölüme ve okula göre değişir. 1000 euro ile 4000 euro arasında değişen harçlar vardır. mühendislik, tıp, mimarlık, hukuk gibi alanlarda eğitim alabilirsiniz. Aynı zamanda lisans tamamlama da vardır. Lisansınızı tamamlayabilir ya da lisans üstü eğitimler de alabilirsiniz. Bu tamamen sizin seçiminize bağlıdır. Türkçe destekli eğitim seçeneği de vardır. Bu seçenek için Uluslararası Travnik Üniversitesi’ni değerlendirebilirsiniz. Burada her bölümde Türkçe geçerli değildir. Mimarlık, inşaat mühendisliği, makina mühendisliği, hukuk, elektrik mühendisliği gibi bölümlerde Türkçe destekli eğitim alabilirsiniz. Ayrıca lisans tamamlamayı da Türkçe yapabilirsiniz. Böylece hem hazırlık ile zaman kaybetmemiş olursunuz, hem de kendi dilinizde eğitim almış olursunuz. Kuşkusuz bu çok daha kolay olacaktır. Kayıt zamanları her sene eylül ayında olduğu için buna da hassasiyet göstermeniz gerekir.

Üniversitenin Konumu