Bosna Hersek Üniversiteleri Bölümleri

Bosna Hersek Üniversiteleri Bölümleri

Uzun zamandan bu yana köklü eğitim sistemi ile türk öğrencilerin ilgilerini çeken bosna üniversiteleri birçok kişi için doğru seçimler olara..

Bosna Hersek Üniversiteleri Bölümleri

Bosna Hersek üniversiteleri bölümleri , civar ülkelerdeki bölümlerin tıpa tıp aynısıdır.

Ülkemizdeki eğitim sürecine benzer bir eğitim süreci olduğu bilnen Bosna Hersek , öğrencilerin yerleşmek istediği bölümleri belirlerken farklı bir politika uygulamaktadır. Ülkemizde öğrenciler genellikle bir veya birkaç sınava girer ve bu sınavlar sonucunda aldıkları puanlarla da bölümlere yerleşmeye başlarlar. Bosna Hersek ‘te bunun olmadığını ve çok daha fazla başarı elde edilen bir yöntemin kullanıldığını görmekteyiz. Bosna Hersek ‘e gönderilmek üzere Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile görüşen ve yardım aşan öğrencilerimiz , bu yardım süreci sonunda çok daha kolay bir şekilde karar verebilmektedir.

Türkiye ‘de uygulanan öğrenci yerleştirme sisteminden son derece farklı bir politika uygulayan Bosna Hersek ‘in uzun süredir bu şekilde öğrenci kabul ediyor olması , ülkedeki Boşnakça bilen öğrenci sayısını da arttırmaktadır. Bosna Hersek üniversiteleri bölümleri , 6 üniversitenin 5 ‘inde Boşnakça olarak verilmektedir. Bir tanesinde ise Türkçe olarak verilmektedir.

Üniversitelerin Boşnakça ağırlıklı öğrenim süreci hazırlamış olması , ülkemizden Bosna Hersek ‘e gidecek olan öğrenciler için de son derece önemlidir. Genellikle yurtdışından öğrenci alan Bosna Hersek , öğrencilerin daha başarılı olabilmesi ve dersleri kolay takip edebilmesi için öncelikle kısa bir süreliğine hazırlık sürecine tabii tutmaktadır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı , ülkemizdeki tüm Bosna Hersek öğrencileri için güncel bölüm bilgilerini paylaşmaktadır.

Bosna Hersek üniversitelerinin bölümleri arasında Hukuk fakültesi , makine mühendisliği , tıp fakültesi gibi birçok bölüm bulunmaktadır. Bosna Hersek ‘te öğrencilerin seçebileceği onlarca bölüm , günümüzde halen öğrenim sağlanabilecek bölümler arasında yer almaktadır. Bosna Hersek üniversiteleri bölümleri , Türkiye ‘de sağlanan eğitim kalitesinden hiçbir şekilde aşağı kalmayacak şekilde oluşturulmuşlardır. Bosna Hersek içerisindeki 6 üniversitede verilen eğitim , genel olarak benzer fakülteler tarafından birbirine denk bir şekilde verilmeye çalışılmaktadır. Bu durum , üniversiteler arasındaki ücret ve kalite farkını ortadan kaldırmakta , öğrencilerin Bosna Hersek ‘in her üniversitesinde gayet kolay bir şekilde öğrenim görebilmesinin önünü açmaktadır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı , Türkiye ‘den üniversitelerdeki bölümlere gönderilecek olan öğrenciler için başvuru yapmaya devam etmektedir.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği 2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora 5000 Euro

Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Lisans Bölümleri

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi 3000 Euro
Saraybosna Üniversitesi Diş Hekimliği 3500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Eczacılık 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Mühendislik Bölümleri 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Güzel Sanatlar 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Veterinerlik 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Psikoloji 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Dil Hazırlık 2500 Euro

 

Zenica Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

 

Tuzla Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

 

Mostar Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

 

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!