Bosna Hersek Üniversitesi Makine Mühendisliği

Hem Türkiye’de kadar güvenli, hem Türkiye’den daha az masraflı hem de bir Avrupa ülkesinde üniversite öğrencisi olmaya ne dersiniz? Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması, geleceğine temeller atmak için yabancı bir ülkede olmak isteyen tüm üniversite adaylarına destek vermek için hizmetlerine devam ediyor. Bu hizmetler arasında;

Doğru okulu bulma
Eğitim sürecinde kalınacak yerin temini
Ülke koşullarına uygunluk gereklerinin yerine getirilmesi
Sağlık sigortası
ve daha birçok hizmet bulunmaktadır. Bosna Hersek üniversiteleri, Avrupa’nın hem çok iyi eğitim sunabilen hem de en uygun maliyetteki okulları olarak bilinmektedir. Bundan dolayı da Bosna Hersek Üniversiteleri çok yoğun bir talep görmektedir. Bosna Hersek Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü öğrencisi olmak istiyorsanız ya da dilediğiniz başka bir bölümde Bosna Hersek’te okumak istiyorsanız, artık bu çok kolay.

Bosna Hersek Üniversitesi Makine Mühendisliği okumak isteyen ama yabancı dili zayıf olan öğrencilerdenseniz, bunun için de bir çözüm var. Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe destekli eğitim de veriyor. Travnik Saraybosna’ya 90 km uzaklıkta bulunan bir yerleşim birime ve eski Osmanlı eyaletlerinin biri olmasıyla da ünlü. Travnik’ten çok değerli, Edebiyat Nobel ödüllü bir de dünya yazarı çıkmış. Bu yazarın adı İvo Andriç. En ünlü eserlerinden biri de ” Drina Köprüsü “dür.

Bosna Hersek Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümüne giriş için YGS sınavına girmiş olunması gerekiyor. Bunun bilinmesi önemli. Çünkü yabancı ülkelerde bu zorunluluk bulunmayabilmekte. Fakat Bosna Hersek üniversiteleri için bu bir zorunluluk. Ayrıca sınava girmek de yeterli değil. Sınavdan gerekli olan taban puanın da alınması gerekmekte. Bu şartlar, Bosna Hersek üniversitelerinin ne denli ciddi bir eğitim verdiklerinin de bir ispatı olarak kabul ediliyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması olarak sizlere üniversiteler ve de ülke şartları ile ilgili tüm detaylar hakkında bilgi sunuyoruz. Sizler de gerekli şartları oluşturarak okulunuza girişinizi yapıyorsunuz. Seçmiş olduğunuz okulun yurdu varsa, rezervasyon işlemleriniz de tarafımızdan yapılıyor. Eğer yurt yok ise size kiralık evinizi biz buluyoruz. Siz sadece Mühendis olmakla ilgileniyorsunuz.

Üniversitenin Konumu