Yatay Geçiş

Yatay Geçiş

BOSNA-HERSEK EĞİTİM

Eurostar Yurtışı Eğitim Merzeli İşbirliği İle Bosna Hersek’te Üniversite Eğitimi

Bosna hersek üniversitelerine yatay geçiş yapmak isteyenlerin doğru tercihi olan Eurostar, tüm Bosna hersek üniversitelerine transfer işlemlerinde “tek yetkili” yurtdışı eğitim merkezidir. Türkiyedeki üniversitelere geçiş yapan Bosnalıların ve Bosna hersek üniversitelerine yatay geçiş yapan Türklerin sayısındaki artışta en büyük etkenlerden biri, kuşkusuz tarafından üniversite eğitiminin denk kabul edilmesidir.

Eurostar aracılığı sayesinde dünya genelinde tanınan Bosna hersek üniversitelerine transfer olarak; farklı bir kültürde yaşayarak vizyonunuzu geliştirme, Avrupa standartlarında eğitim alma, iş hayatı için gereken beceriyi kazanma, öğrenim gördüğünüz konuda pratik kazanma fırsatı ve bilimsel araştırmaya dayalı öğretim yapılmasını destekleyen bir üniversite mezunu olma fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

Türkiyedeki üniversitelere dikey geçiş ile öğrencisi olunan Bosna Hersek üniversiteleri, kariyer başarınızı etkileyecek bir yükseköğretim almanızı sağlayacaktır. Eurostar, Bosna hersek üniversitelerine geçiş yapma fırsatı sunarak; lisans, doktora, formasyon eğitimi, yüksek lisans ve diploma programlarına dahil olmanızı sağlamaktadır. Diğer yurtdışı üniversitelerine geçiş yapılmasıyla Bosna hersek üniversitelerine geçiş arasındaki ekonomik fark değerlendirildiğinde, eğitim kalitesinin ücretle belirlenemeyeceği de anlaşılmış olur.

Kardeş ülke Bosna hersek üniversitelerine yatay geçiş fırsatı sağlayan Eurostar, hayatınızın geri kalan bölümünü doğrudan etkileyecek bir eğitim almanıza yardımcı olmaktadır. Türkiyedeki üniversitelere dikey geçiş imkanı sağlayan Bosna Hersek üniversitelerinden mezun olarak ABD ve AB üyesi ülkelerde tanınan bir diploma sahibi olabilir, bu ülkelerin devlet dairelerinde dahi çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Eurostar aracılığı ile sizlere sunulan üniversitelerin tamamı Bologna Anlaşması kriterlerine uygun eğitim yaptığı gibi, aynı zamanda Uluslararası Üniversiteler Birliği de üyesidir. Bu da sizlere sunduğumuz fırsatları değerlendirerek yapacağınız yurtdışından yatay geçiş ile sahip olacağınız diplomanın, “tüm dünyada” geçerli olacağı anlamına gelmektedir.

GEÇİŞLER

1 yıllık eğitimini tamamlayan tüm Bosna Hersek üniversiteleri öğrencileri Türkiyedeki üniversitelere yatay geçiş yapabildiği gibi, aynı şartlardaki Türk öğrenciler de Bosna hersek üniversitelerine geçiş yapabilmektedir.
Yurtdışı üniversitelerine geçiş yapmak isteyenlere büyük bir fırsat sunan Eurostar, tanınmasına sahip olan Bosna Hersek üniversiteleri ile yaptığı anlaşmaları kullanarak kontenjanlara sizin de dahil edilmenizi sağlıyor. Türkiye’nin her yerinden yurtdışına dikey geçiş ve yatay geçiş başvuruları alan Eurostar, uzman danışmanlarıyla değerlendirmenizi yaptıktan sonra yurtdışı üniversitelerine geçiş için durumunuzun belirlenmesinin hemen ardından başvuru işlemlerinizi başlatır.

İngiltere, Rusya, Belarus, Moldovya, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna, Makedonya, Kazakistan, Mısır, Azerbaycan, Litvanya, Gürcistan üniversiteleriyle anlaşmalı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosna hersek üniversitelerine yatay geçiş veya yurtdışından dikey geçiş fırsatlarını da sizlere sunmaktadır. Hayatınızın geri kalan bölümünü şekillendiren Avrupa standartlarındaki yükseköğretiminiz için daha fazla beklemeyin ve en kısa zamanda Eurostar ile iletişime geçin.

Üniversitenin Konumu